Avrupa’da Mutlaka Keşfetmeniz Gereken Mekanlar

Avrupa’ya gitmenin yeni yeni yollarını bulmaya devam ediyoruz, favori yollarımız elbette tren ve otobüs.Peki Avrupa’yı keşfederken müzelerden,parklardan,çeşmelerden,köprülerden başka mutlaka görülmeli dediğimiz mekanlar nereler?

İşte size yedi yeni durak!

1.Kavarna Slavia (Prag-Çek Cumhuriyeti)

Bu mekanı (restoran,kafe olarak kabul edilebilir) özel kılan şey: Nazım Hikmet‘in Prag’da yaşadığı dönem sıkça ziyaret ettiği ve belki de Prag şiirini yazdığı yer olmasıdır. Nazım’ın bir fotoğrafı da bulunan restoranda Dünya için oldukça kıymetli pek çok sanatçının fotoğrafları bulunmakta. Ne yenir ne içilir derseniz şayet yerel lezzetler denenebilir ama yok biz sadece içip kalkacağız diyorsanız da Absentli kahvesi oldukça lezzetli bir tercih olacaktır.


2. James Dean (Prag-Çek Cumhuriyeti)

Gerçekten farklı bir deneyim ve Amerika’nın yakışıklı jönü James Dean‘le aynı dönemde hissetmek istiyorsanız mutlaka orada olmalısınız, garsonların 1950’li yıllardaymışçasına giydiği kostümler,sunumları ve dekorlarıyla size bambaşka bir dünyaya kapılarını açmalarını keyifle izleyeceksiniz. Peki ne yemeli derseniz: Burgerleri,domates çorbaları oldukça lezzetli ve doyurucu bunun yanı sıra kokteylleri de benzersiz: özellikle de isimleri,James Dean ve ismiyle müsemma Marilyn Monroe farklı ve lezzetli kokteyllerden, alkolsüz ne var diyenler de kolanın yepyeni yorumu olan vişneli kolayı deneyimlemeli.


3. Szimpla Kert(Budapeşte-Macaristan)

Farklı değil çok farklı olanı deneyimlemek isteyenler için Tuna’nın incisi Budapeşte‘de yer alan Szimpla Kert girdiğiniz an sizleri büyüleyecek bir yer, oldukça eski iki katlı bir binanın her odası gençlere özel ve her oda başka bir ruhu yansıtıyor.Tamamen geri dönüşüm malzemelerle can bulan mekanın coşkulu müziği ve Macar gençlerin enerjisi sizleri bir anda içine alacak. Ne içilir derseniz de mutlaka Palinka‘yı tatmalısınız. Nedir Palinka:  Macaristan’ın yerel içkisidir sert ve meyveli olmasıyla da oldukça etkilidir.


4. Cafe Des 2 Moulins(Paris-Fransa)

Amelie severler için dev hizmet:) Amelie filminin çekildiği ve Amelie’nin garsonluk yaptığı bu güzel kafeye sırf filmin atmosferini solumak için bile olsa gitmelisiniz. Sadece fotoğraf çekilmeye gittiğinizde garsonlardan nezaket beklemeyin ama bir kahve içebilir kendinizi film setinde hissedebilirsiniz


5. The Waffle Factory(Brüksel-Belçika)

Yediğiniz tüm waffleları unutun ve waffle’ın doğduğu topraklarda gerçek bir deneyime hazır olun.Çikolata kokan Brüksel sokaklarında bir de her köşeden waffle kokuları yükselmekte ancak siz doğru kararı bir türlü verememektesinizdir, waffle 1£ yazar ama gözünüze çok cazip görünmez ise mutlaka The Waffle Factory‘e gidin; mis gibi çıtır waffle kokusunu ve çıtır waffle lezzetini deneyimleyin belki sokak aralarındaki kadar ucuz değil ama vereceğiniz her bir cente değer.


6. Hard Rock Cafe(Roma-İtalya)

Sevgili rockseverler Hard Rock Kafe birçok yerde şube açmış da olsa Roma‘nın büyülü havası başka hiçbir yerde yok. Duvarlarında Lennon‘la beraber anılan o yeşil parkadan AC/DC Grubunun gitarına Elvis Presley‘in renkli sahne kostümlerinden Cristina Agulera denince gözümüzde canlanan beyaz atleti ve siyah deri eteğine gerçek bir rock müzesi deneyimi için orada olmalısınız.


7. Old Sailor(Amsterdam-Hollanda)

Red Lightta geziyor ve Amsterdam‘ın kendine has kokusunu duyuyor ancak çok da gürültülü bir yerde değil yalnızca kanal boyunca o havayı duyumsamak istiyorsanız sevecen garsonu sohbet etmek isteyen keyifli turistler için kanal boyunca keyifle tercih edebileceğiniz bir pub Old Sailor. Denizci ruhunuza hitap edecek dekoru, kanal manzarası ve lezzetli Hollanda biraları ile keyifli bir anınız olsun istiyorsanız,uğramalısınız.

İfade Bırak
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid