Yüksek Kira Bedeli Sonrasında Sıradışı Bir Yaşam Hikayesi

Kirada oturanların bir çoğunun ev sahipleriyle başı dertte olduğunu rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Dünyaya gelme sebepleri sadece “kirayı artırmak” sanki!  Amerika’da yaşayan ve bu durumdan oldukça muzdarip olan Andrew ve Julie çiftinin ev sahibinin uyguladığı yüksek kira bedeli çiftin bütçesini oldukça aşmış. Ve buna çözüm olarak kendilerince öyle muhteşem bir otobüs tasarlamışlar ki; bir çok apartman dairesinden daha güzel ve daha modern.

Bir okul otobüsünü eve dönüştüren bu yaratıcı çiftin hikayesini sizler için derledik.

Amerika’da bulunan Georgia eyaletinde yaşayan çift Andrew ve Julie Puckett’in ev sahibi çiftin ev kirasını yükseltmesi sonucunda çifti farklı bir yaşama itmiş.

Kiranın yükselmesi sonucunda ev sahibine anahtarı teslim eden çift, daha sonra eski bir okul otobüsünü kendi evleri haline getirmişler.

Otobüs içerisinde kendi evlerindeki konforu tekrar yakalamak adına özel bir yapı tasarlamışlar.

Sloganları ”Minimal, Mobil ve Modern” olan çift hareket halinde evi tasarlamaya başlamış.

Evlerinin büyük bir bölümü minimal eşyalarla dolu olan çift hem kira vermekten kurtuluyor, hem de basit ve bir o kadar da ferah bir yaşam sürüyor.

Atlanta’ya yarım saatlik mesafede bir ormanın içinde yaşayan çift ”Blue Bird” ismini verdikleri otobüsün içini değişik bitkiler ile süsleyip, ahşap eşyalar ve mobilyalar kullanmış.

Tuvalet ve banyo tasarımları bir çok eve taş çıkartacak cinsten, hem minimal hem de modern.

Yatak odalarına tasarladıkları kütüphane ile kitaplar içinde aşk yaşayan bir çift. Gerçekten böyle bir odaya özenmemek elde değil.

Aşık olunası bir kare..

Çiftin tüm eşyalarını büyük bir itinayla dekore ettiği fotoğraflardan da anlaşılıyor.

Dünya Edebiyatı Klasiklerinden Moby Dick’in ünlü romanı ”Doğu Sahili” eserinde bulunan yazlık evlerden esinlendiklerini söylüyorlar.

Andrew; “Ev sahibimizin bizi evden çıkarması dönüm noktamız oldu diyebiliriz. Sabahları kahve almak için Starbucks’a gitmek yerine yeni yerlere giderek daha mutlu olduğumuzu fark ettik.” sözlerini dile getirdi.

Mutlu bir hayat süren çift, ”Blue Bird” ile birlikte istedikleri her yeri gezebiliyorlar. Yaptıkları tek şey direksiyon başına geçip marşa basmak.

Andrew ve Julie Puckett, sanki ”Yaşıyorken Yap” formatına örnek bir çift ve buna uygun bir şekilde yaşıyor desek yeridir 🙂

Julie ve Andrew çiftinin 1990 yapımı ”Blue Bird” ismini verdikleri ve yaşamlarını sürdürdükleri otobüsü nasıl ev haline getirmişler buyurun hep birlikte izleyelim. İyi seyirler.

Kaynak

İfade Bırak
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid