Yaşadığın Anın Değerini Bilmek İçin 10 Harika Sebep

Hayat deniz kenarındaki kumlar gibi avuçlarımızda asılı duruyor. Gevşek bırakırsak, kumlar dökülecek. Ama çok sıkarsak da yine kumlar kayıp gidecek. Girilmesi gereken sınavlar, girilmesi gereken toplantılar ve ödenmesi gereken faturalar var. Peki yaşamaya hiç mi vakit yok? Oysa ki içinde bulunduğumuz an, hiçbir para birimiyle geri alınamayacak kadar özel bir mücevherdir. Neden mi? İşte yaşadığın anın değerini bilmek için 10 sebep!

1. Hala nefes alıyorsun. 
yas1

Evet, ilk bakışta oldukça klişe bir sebep. Ama klişe olan tüm şarkılar ve filmler gibi, bu kural da daima çok güzel. Bir yerlerde biraz daha yaşamak için her şeyi yapabilecek insanlar var. Oysa ki sen balkon kapısını açıp tertemiz havayı içine çekebiliyorsun.

 

2. Yaz geliyor.
yas2

Sıcacık kumlar ayağına değerken, kötü anıları hatırlamak ne mümkün. Kışın donuk renkleri elini eteğini çekip giderken, yaz bütün dansını sergileyerek geliyor. Doğanın uyanışına ve renklerin canlanışına tanıklık etmek için sabah yürüyüşlerine başlamak güzel olmaz mıydı?

 

3. Teknoloji farklı bir dünya sunuyor.
yas3

 

Peki sen hangisisin? İflah olmaz bir gamer mı? Dizilerin en belirgin hayranı mı? Yoksa sıcacık bir film seni mutluluğun kollarına uçurabilir mi? Günümüzde teknolojik cihazlar etrafında kulaç atarken, tüm bu seçenekleri değerlendirme şansına sahipsin.

 

4. Sevdiklerinle mutfağın yolunu tutmaya hazırlan.
yas5

 

 

 

 

 

 

Birlikte yapılan yemeklerin daha lezzetli olduğunu fark etmiş miydin? Hani sen sandviç yaparsın ve ortalama bir tat olur da, sevdiğin biri hazırlayınca lezzet abidesine dönüşür ya… İşte öyle bir şey.

 

5. Hayal kurmaya vaktin var.
Nice Family

Çünkü hayallerin gerçekleşmesi değil, onların kurulabilmesi daha önemlidir. Hayal kurmak için vaktin varsa, yaşadığın anın kıymetini bilmek için de heyecanın var demektir.

 

6. Yardım etmenin türlü türlü yolu var.
yas6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bazen acıkmış minik bir köpeğe, bazen de karşıdan karşıya geçmek isteyen bir teyzeye… Mekan ve zaman fark etmeksizin yaptığın yardımlar, yaşamını güzelleştirir.

 

7. Bir kitabın labirentinde kaybol.

yas7Çünkü bir kitap kapağı açmak, yeni bir dünyaya balıklama dalmaktır. Ve bunun ne denli keyifli olduğunu, en çok da kitabın son sayfasında fark edersin.

 

8. Radyoyu açınca bir şarkıyla karşılaşmak var.
yas8

 

 

Eğer o sevdiğin şarkıysa, sanki birileri gökyüzünden seni izliyormuş gibi huzur bulacaksın. O şarkı sana sürpriz bir hediyeymiş gibi iyi gelecek. E hadi durma, aç radyoyu!

 

9. Sevdiklerinle birlikte olduğunu hisset.
yas9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tüm sevdiklerin yanında olmayabilir. Hatta hepsi hayatta da olmayabilir. Ama sen onlarla birlikteymiş gibi yaşarsan, onlar da hep senin yanında olur. Anın güzelleşmesi ise cabası…

 

10. Aşk bir yerlerde varlığını sürdürüyor.

film+kpk 2.tif

Yürüdüğünüz onca yol, dinlediğiniz onca şarkı boşuna mı sanmıştınız? Aşk bir anda sizi de yakalayacak. Hatta belki yakaladı bile. Yaşadığın anı sevmek için bundan güzel sebep mi var?

Not: Yazı için Sinem Ülbeği’ ye teşekkürleri bir borç biliriz.

İfade Bırak
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Liste içinde yayınlandı