Ülkecek Beklediğimiz Türden Bir Haber: Angelina Jolie ve Cristiano Ronaldo Bir Türk Dizisinde Oynayacak

Uzun bir süredir terör haberleri, bombalar, ölümler gündemden eksik olmadı. İşte ülkece beklediğimiz türden bir haber; Hollywood yıldızı Angelina Jolie ve yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo Türk yapımı bir dizide bir araya gelecekler.

Türk yapımı olan ‘Hayat Köprüsü’ adlı dizide sosyal sorumluluk kapsamında dünyaca ünlü sürpriz isimler ve Yeşilçam’ın emektar oyuncuları da rol alacak. Filmin yönetmeni Eyüp Dirlik. Film Suriyeli bir mülteci ailenin hayatını konu alacak ve 3 sezon sürecek.

Çekimler Gaziantep’te

Yönetmen Eyüp Dirlik, “Şu anda fragman çekimleri için buradayız. Nisan ayının ilk haftası çekimlerine başlayacağız. Dizimizin konusu Suriye’den Türkiye’ye yani Gaziantep’e göç etmiş bir ailenin gerçek yaşam hikayesidir. Ailenin burada yaşadıkları, aşkı, işi, mesleği gibi konuları işleyeceğiz. Dizinin ismi olan Hayat Köprüsü’nden yola çıkacak olursak, ya orada kalıp öleceksiniz ya da bu tarafa gelip yaşayacaksınız” ifadelerini kullandı.

Dirlik, fragmanın Gaziantep’teki son çekimlerin ardından tamamlandığını, montaj aşamalarını gerçekleştirdikten sonra bazı Orta Doğu ülkeleriyle temasa geçerek projeyi uluslararası hale getireceklerini kaydetti.

Geniş oyuncu kadrosuyla çalışacaklarını anlatan Dirlik, “Yerli ve yabancı birçok ünlü oyuncu ile çalışacağız. Cristiano Ronaldo, Angelina Jolie, Nensi Ajram’ın yanı sıra Perihan Savaş, Hülya Koçyiğit ve birçok sürpriz isim dizide yer alacak. Bu bir sosyal sorumluluk projesi olduğu için bu oyuncular, konuk oyuncu olarak dizide yer alacak” dedi.

Dizinin başrol oyuncularından Perihan Savaş, mart sonunda yeniden Gaziantep’e gelerek yoğun bir çekim sürecine gireceklerini belirtti.
Suriyeli sığınmacıların Gaziantep’teki yaşamları ve kentin misafirperverliğinin anlatılacağı dizide, herkesin kendine ait bir hikaye bulabileceğini aktaran Savaş, şu değerlendirmede bulundu:
“Mülteciler şu an ülkemizdeki en önemli konulardan birisi. Güzel bir proje. Dünyanın kapılarını kapattığı bir dönemde biz kapılarımızı açtık ve baş tacı yaptık. Bunu tüm dünyaya anlatmak istiyoruz. Çünkü burada nasıl yaşadıklarını herkes merak ediyor. Bu proje için biraz da insanlık dersi diyebiliriz aslında.”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in de projeye destek verdiğini aktaran Dirlik, “Türkiye ile Suriye çok yakın, hatta birçok benzer özellikleri var. Suriye’den göç eden bir aileyi konu alıyoruz dizimizde. Tabii ki içerisinde dram var ama onunla sınırlı değil. Göç eden bir ailenin yaşadıklarını konu alıyoruz. İçerisinde aşk, dram, aile bağları, yaşama mücadelesi var. Bir şekilde göç eden ailelere katkı sağlamaya çalışacağız” diye konuştu.

Bu yapımların artmasınnı, dolayısıyla farkındalığın artmasını temenni ederek bu projeye imza atan ve yer alan tüm insanları kutluyoruz.

İfade Bırak
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid