Türkiye’de Masrafsız Gezilebilecek 5 Yer

Tatil zamanını; iş yoğunluğu, maddi sıkıntılar, vize işlemleri derken ileri bir tarihe atmak zorunda kalabiliyoruz. Bu yüzden son zamanlarda Türkiye içerisinde fazla masraf yapmadan gidebileceğiniz 5 yeri sizlerle paylaşmak istedik.

Kırklareli – Kıyıköy

Kıyıköy, Kırklareli ili sınırları içinde Vize ilçesine bağlı, doğal güzellikleriyle öne çıkmış bir sahil kasabası. 1987 yılında belediye olmuş kendi halinde ufak şehir kasabası da diyebiliriz.
Kıyıköy’e yolunuz düşerse kesinlikle oraya köy gözüyle bakmamalısınız çünkü adı Kıyıköy olmasına rağmen orası tam anlamıyla bir Belde.
Kıyıköy Beldesi İstanbul’a 164 km, Kırklareli merkeze ise 92 km uzaklıkta. Ayrıca Kıyıköy’e Esentepe’den direkt otobüs seferleride mevcut.

İstanbul – Anadolu Kavağı

İstanbul’dan uzaklaşmak isteyenler, İstanbul’un içinde böyle bir yerin olduğuna inanamayacağınız, tam bir sahil kasabası tadında, balıkçılık ile geçimini sağlayan ve hemen iskelenin dibinde sizi sımsıcak esnaflarıyla karşılayıp, deniz sefası yapmanıza vesile olacak mekanlarıyla, hafta sonunu geçirebileceğiniz harika bir yer.  Anadolu Kavağı, İstanbul’un Beykoz ilçesinde İstanbul Boğazı kuzey kıyısında bir mahalledir. Turistik bir balıkçı kasabası olmasıyla öne çıkmaktadır.

Çanakkale/Balıkesir – Kaz Dağı

Doğayı ve yeşili sevenlerin hayran kalacağı, kuş seslerinden müzik dinlemeyi bile unutacağınız inanılmaz bir yer. Kaz Dağı ya da İda Dağı, Edremit Körfezi’nin kuzeyinde Çanakkale ve Balıkesir illeri arasında yer alan bir dağ. Kaz Dağı yöresine, Çanakkale’nin Bayramiç, Yenice ve Ayvacık ilçeleri ile Evciler, Kalkım ve Küçükkuyu beldeleri ve Balıkesir’in Edremit ilçesi ile Güre, Akçay ve Altınoluk beldelerinden ulaşılabilirsiniz.

Bartın – Amasra

Günümüze kadar korunan, gerçek bir tarih olan Amasra, 3000 yıllık tarihi bir geçmişi ile balıkçılık yaparak geçimini sağlıyor diyebiliriz. Ana karaya bağlı ancak tamamen bağımsız olan Amasra’da, birbirinden şık butik otelleri ve hala filmlere konu olan,güzelliğini koruyan lokantaları kesinlikle görülmeye değer.

Isparta – Eğirdir Gölü

Halk arasında yedi renkli göl olarak bilinen Eğirdir gölü, Isparta sınırları içerisinde bulunuyor. Yılın her mevsiminde farklı ve eşsiz görüntüsü sebebiyle yaz kış fark etmeksizin ziyarete elverişli bir yer haline geliyor. Samimi halkı sayesinde kısa sürede uyum sağlayabileceğiniz ve tekrar gitme planları yapabileceğiniz bir yer olabileceğinin şimdiden altını çiziyoruz.  🙂

İfade Bırak
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid