Savaşta bacağını kaybeden Andy Grant’ın duygulandıran hikayesi

Koyu bir Liverpool taraftarı olan Andy Grant hayatını tribünde geçirdiği dönemlerde bacağına “Asla yalnız yürümeyeceksin” sloganıyla bir dövme yaptırıyor. Tabi bu dövme onun aslında tam anlamıyla kaderi olacağından habersiz bir şekilde..

Andy İngiliz ordusa katılır Afkanistan’da zorlu bir göreve gönderilir.Çevresi tarafından cesur ve korkusuz olarak tanınan Andy bir operasyon sırasında mayına basarak sağ bacağının bir kısmını malesef kaybediyor. ve dövmesinden geriye “Asla yürümeyeceksin” (You’ll never walk) sözü kalıyor.Doktorlarında kesinlikle eskisi gibi olamayacağını ancak onun yerine gelişen teknolojide ufak adımlar atmasını sağlayacak protez bacakların olduğunu söylemesine rağmen Andy yılmıyor ve mücadele etmeye devam ediyor.

Hatta öyle mücadele ediyor’ki 26 yaşında 10 kilometrelik mesafeyi 40 dakikada koşuyor ve tek bacağı ampute olan sporcular arasındaki 38 dakikalık dünya rekoruna sadece 2 dakika mesafe uzağında olmasına rağmen birincilikle tamamlıyor.

İlk zamanlar oldukça zorlandığını koyu taraftarı olduğunu Liverpool maçlarına bile gidemediğini söyleyen Andy yakın çevresinin ve ailesin desteğiyle çok kısa bir sürede rahatlıkla yürümeye başlıyor.

Tüm yürüyemezsin diyenlere karşı o artık ülkesini engelli olimpiyatlarında temsil ediyor.

 

Bonus olarakta bir koşu hikayesini sizlere sunuyoruz;

İfade Bırak
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.