Savaşa Rağmen Aşkı Ölümsüzleştiren 21 Fotoğraf

Yarım kalan aşklar sonsuza dek yaşar derler. Çünkü tamamlanması demek mutlu ya da kötü de olsa bir ‘son’ demek. Bazı şeylerin yarım kalması ise o şeyi ölümsüz kılabiliyor.Savaşa gidenler kadar geride kalanlarlar içinde hayat gerçekten zordur. Geride seni bekleyenlerin olduğunu bilmek savaşta ayakta kalmak için en büyük sebeplerden bir tanesidir.

Son verilen veda öpücüğü gibi…

Biliyoruz ki savaşların, kavgaların ve bir çok kötülüğün sonu asla gelmeyecek. Yaşadığımız süre boyunca kötü olan şeyleri biz yarattığımız gibi güzel olan şeyleri de biz yaratacağız.
Mesela aşk gibi; gerekirse yarım bırakacağız. Ancak yine de tüm bu kötülükler arasında yaşattığımız o güzel, masum aşkımız belki de tek bir karede ölümsüzleşecek ve pek çok insanın yüreğine dokunacak.

Duyguları en iyi anlatan bazen küçük bir hareket, bazen de küçük bir ifade değil midir? Bu ifadeleri yıllar boyunca ölümsüzleştirmenin en güzel yoluysa tabii ki fotoğraflar

Belki bir daha kavuşamadılar ya da gittikleri gibi geri gelemediler; belki etraftaki her şey değişti ya da aradan çok uzun bir zaman geçti… Yine de onlar için değişmeyen tek bir şey vardı; Duygular…

Sevmek ve sevilmek dünyadaki en güzel şey değil midir? Aşık olmak nefes almak gibidir, birini sevmek ve onu kaybetmek nefesinizin kesilmesi

“Hitch’”filmindeki replik gibi;

“Hayat nefes aldığımız anların toplamı değil, nefesimizi kesen anların toplamıdır.”

Yaşadıkları zorlukları, sevgiyi tek bir karede böylesine hissettirebilen insanların bu fotoğrafları da bizlerin nefesini kesmiyor değil.

                     

Korkusuzca yaşayan ve cesurca seven o dönemin insanlarına bakıp, “günümüzde böyle aşklar var mı?” diye düşünmemek olmuyor.

Aşktan korkmak , yaşamdan korkmak demektir ve yaşamdan korkanlar şimdiden üç kez ölmüşlerdir.”

Bu yüzden henüz yaşıyorken korkusuzca sevdiklerimizle beraber olalım ve henüz fırsatımız varken yaşıyorken her şeyi onlarla birlikte yapalım.

 

İfade Bırak
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid