Pazar Günü Durağı: Çekmeköy

Arkadaşlarla biraz havanın kapalı olduğu bir pazar gününde değişik bir yerlere gidelim istedik ve bir arkadaşımızın önerisiyle Çekmeköy de bir kafe ve bir restorana gittik. Şehre yakın bu alternatif mekanlarda hem biraz temiz hava alıp, şehrin atmosferinden uzaklaşmış olduk, hemde birşeyler yiyip sohbet etmiş olduk.Sizde bir boş gününüzü o civarlarda geçirmek isterseniz birçok alternatif arasında size gittiğimiz ve memnun kaldığımız bu iki mekanı önermek istiyorum.

Öncelikle Aktaş Et&Mangal adlı, ilk kez gittiğim bir mekana gittik, ancak bu mekanı bilenler iyi bilirmiş, zaten gittiğimizde oldukça kalabalıktı.

İnsanlar çoluk çocuk ailecek bir şeyler yemeye gelmişlerdi mekan geniş olmasına rağmen zor yer bulabildik diyebilirim. Burası salaş ortamları ve mangal sevenleri mutlu edebilecek bir yer. İlginç olanı kasap bölümünde birçok çeşidi bulunan et ve köfte çeşitlerinden kendiniz tek tek seçim yapabiliyorsunuz ve seçtiklerinizi pişirip size getiriyorlar. Çok et sevmeyen bir insan olmama rağmen verdiğimiz siparişler yumuşak ve lezzetli olduğu için lezzetli bir salata ile beraber gayet doyurucu bir öğle yemeği yemiş olduk.Mekanda alkol bulunmuyor, içeceklerinizi de etlerinizi söylerken market bölümünden alabilir ya da masaya söyleyebilirsiniz. Bunun yanında meze siparişi de veriyorsunuz ancak ben mezeleri restoranın etleri kadar iddialı bulamadım. .

 İkinci durağımız ise biraz daha tasarımlı ve şık yerleri sevip, kahvesini yada birasını yudumlarken, sohbet etmek isteyenlerin sevebileceği Giardino Cappucino adlı bir kafe-restoran.

Mekanın geniş bir bahçesi var, hava sıcakken gidenler tam olarak bu bahçenin tadını çıkarabilirler. Biz yağmurlu bir günde gittiğimiz için her yanı camekan ile kaplı kafe içerisinde vakit geçirdik, kafenin içi de dışı gibi oldukça geniş ve ferah. Öne çıkan görselde kendim çektiğim şekilde sizi tasarımlı mobilyalar ve rahat koltuklar ile karşılayan bir yer. Tabi ki yemek menüsü de var ancak biz yemeklerini denemediğimiz için bu konuda yorum yapamıyorum, ancak sipariş verdiğim cappucino gayet lezzetliydi ve şık bir sunumla geldi. Bir kez daha kesinlikle gitmek istediğim ve uzun uzun vakit geçirmek istediğim bir mekan keşfettiğime seviniyorum. Siz de şehrin havasından kısa sürede uzaklaşmak ve bahçeli ve şık bir ortamda bir şeyler yiyip içmek isterseniz mutlaka uğrayın derim.

Son bir dipnot olarak her iki mekanda da otopark bulunduğu için arabanızı kolayca park edebilirsiniz.

İfade Bırak
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid