Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi Ziyaretçilerini Bekliyor

İstanbul Beyoğlu’nda bulunan ve bir çok ünlü ismin balmumu heykelinin sergilendiği Madame Tussauds 2016 Kasım ayından bu yana ziyaretçilerini bekliyor. Yoksa siz hala gitmediniz mi?

Birçok kişinin önünden geçip gittiği ve hatta bazılarının fark bile etmediği bu müze kesinlikle görülmeye değer, bizden söylemesi.

 

Kurucusu olan Marie Tussauds, balmumu heykel ustasıdır. Müzenin merkezi  Londra’da olmakla beraber Amsterdam, Berlin, Sidney, Hong Kong, New York ve Tokyo’da toplam yirmi dört şehirde şubesi  vardır. Sonunda İstanbul’a da bir şubesi açılan müze, 2000 metre karelik bir alanda sergilediği gerçekçi heykelleri ile ziyaretçilerini bekliyor.

(Adile Naşit)

Biz “yaşıyorken yapalım” dediğimiz bu etkinliği sizlere de tavsiye ediyoruz. Girişte sizi güler yüzlü personeller karşılarken içerik hakkında da bilgi verip yakından ilgileniyorlar. Dilerseniz biletlerinizi online olarak siteden ya da müzenin girişinde bulunan gişeden satın alabilirsiniz. Yetişkin (13 yaş üzeri) için 48 tl, Öğrenci için ise 38 tl olarak biletler ücretlendiriliyor.

(Leonardo Da Vinci)

En çok dikkat çeken yanı ise kostümlerinde bulunması. Ünlülere özel şapka, peruk, ceket gibi kostümleri sizde giyinerek daha gerçekçi ve eğlenceli fotoğraflar çekilebilirsiniz.

(Muhammed Ali)

Kilonuzu tartabileceğiniz bir kısım mevcut burada. Kilonuza değer hangi katagori de bir ağır sıklet olduğunuzu öğrenebiliyorsunuz.

Dilerseniz MFÖ ile sahne alıp gerçek bateri ve gitar çalabilir, Michael Jackson ile dans edebilirsiniz.

(MFÖ)

(Michael Jackson)

Arka planda çalan müzikler ise müzeye farlı bir hava katıyor. Beyonce ‘un şarkıları ile kendinizi ritme kaptırırken bir anda Zeki Müren’i görüp ani ruh değişimi yaşayabiliyorsunuz 🙂

(Beyonce)

(Zeki Müren)

Heykellere istediğiniz gibi dokunup resim çektirebiliyorsunuz. Sanırım müzenin en güzel yanı da bu. Oyalanabileceğiniz pek çok şey mevcut. Yani verdiğiniz parayı kesinlikle hak ediyor. Belki de hiç göremeyeceğiniz ünlülerle samimi pozlar edinebilirsiniz.

(Arda Turan, Lionel Messi, Neymar)

Müzenin bu kısmında sanal topa vurup sanal kaleye gol atabilir, Arda ile birlikte sevincinizi paylaşabilirsiniz 🙂

(Audrey Hepburn)

(Demet Akbağ)

(Sabiha Gökçen)

(Barış Manço)

(Brad Pitt)

(Angelina Jolie)

(Tom Cruise)

(Bob Marley)

(Marilyn Monroe)

(Kerem Bürsin)

(Kıvanç Tatlıtuğ)

(Hidayet Türkoğlu)

(Maria Sharapova)

Yapabileceğim tek olumsuz eleştiri ücret konusunda olacak sanırım. Biletlerin fiyatı için değer desekte ekstra şeyler biraz ticarete dökülmüş durumda. Ancak tabiki ekstra şeyleri almak sizin isteğinize kalmış durumda. Müzeye henüz girmeden önce küçük bir kırmızı tramvay içerisinde anı fotoğrafınız çekiliyor. Çıkışta bu fotoğrafı isterseniz 60 lira karşılığında satın alabiliyorsunuz. Veya dilerseniz hediyelik bir eşya olarak çıkarttırıp (anahtarlık, çerçeve vs.) satın alabiliyorsunuz. Bunun için ise 100 liralık bir ücret ödemeniz gerekiyor. Gişede ayrıca müze içeriğinin ve heykeller hakkındaki bilgilerin bulunduğu kitapçıklar bulunuyor.Bu kitapçıklara da 10 lira ücret ödemeniz gerekiyor. Ancak müze içerisinde heykellerin yanlarında da yeterli bilgilendirmeler mevcut olduğunu söyleyebilirim.

Kendi elinizin balmumu heykelinin olmasını ister miydiniz? Müzenin bu kısmında bunu yapabilmek mümkün 🙂

Çıkışta yer alan hediyelik dükkanında çok güzel ürünlere sahip olabilir, yakınlarınıza anı hediyeleri de alabilirsiniz.

Son olarak müzeye hafta içi gitmenizi öneriyoruz. Hafta sonu fazlasıyla kalabalık oluyor, Fotoğraf çekilmek için sıra bekleyebiliyorsunuz.

Eğleneceğinize garanti veriyoruz. Yaşıyorken yapınız 🙂

 

 

 

İfade Bırak
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.