Lezzet ve Mutluluk; Karaköy Pim!

Belki bir çok kez adını duydunuz, belki swarm’da arkadaşlarınızın check-inlerinde gördünüz, belki de önünden geçtiniz ama farkında olmadınız..

Karaköy’ün  bir çok gözde ve popüler kafeleri olduğundan haberi olmayan varsa şimdi söylemiş olalım.

Gelelim bana göre huzur bulduğum ve en gözde  kafesine;  burası  Pim. Öncelikle kelime anlamını tanıtmakla başlayayım. Pim, iki nesneyi bir araya getiren son obje anlamına gelmektedir. Bu tatlı mekanın sahibi olan aile de lezzet ve mutluluğu bir araya getireceklerini amaçlayarak kafenin adını Pim koymuş.

Müşterilerini mutfak ve pastane olmak üzere biri büyük diğeri tatlı (pastane) konseptini sevimli yapacak şekilde küçük olarak iki dükkan haline karşılamakta. Mutfak kısmında aradığınız her şeyi kolaylıkla ve heyecanla bulacağınız kesin. Çorbasından makarnasına, makarnasından salatalarına, salatalardan yöresel tatlara menüde bir çok çeşit yemek arasından karar vermek zor olacaktır.. Tatlılarda ise benim size tavsiyem  Pim Meyveli Pasta.
Pastanın yanında bazılarının tercihi kahve olsa da ben çay içmeyi tercih ettim.Sıra geldi kafenin konseptine.

Mavi-turkuaz beyaz ağırlıklı dekore edilmesi mekanın gönlümü fethetmesinde işi kolaylaştırdı diyebilirim 🙂 Ayrıca işte Pim’e gidip resim çekmeden geçemeyeceğiniz duvar karşınızdaa! 

Açıkçası sürekli sosyal medya üzerinde gördükçe bu duvarın nerede olduğunu merak ediyordum. Görür görmez tabi ki resim çekilmeyi çok istedim ancak kafe sürekli -özellikle yaz aylarında- kalabalık olduğu için bu pek mümkün olmadı, bu bahaneyle bir daha gitmiş olacağım. Umarım sizin de ilginizi çekmiştir ve tavsiye üzerine sizde gidip bu yeri keşfedersiniz. Yaşıyorken bu muhteşem pastaları yemenizi kesinlikle tavsiye ederim.  İyi gezmeler!

 

İfade Bırak
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid