- Advertisement -

Kitlelerin Değil Üretenlerin Zevki: DasDas!

Kitlelerin değil üretenlerin zevki'ni esas alan, sanatsal girişimlerin ekonomisini sağlayarak, insanlara alan yaratacak bir mekan DasDas sizlerle!

128

DasDas için buluştular!

“Mert Fırat, Didem Balçın, Harun Tekin ve Koray Candemir”

Geçtiğimiz günlerde dört ünlüyü bir araya getiren proje “DasDas Sahne” Ataşehir Watergarden’da hizmete açıldı. Merkezi bir yer olmasıyla beraber, çalışan kesiminde ulaşımına kolay bir konumda bulunmakta ayrıca Tiyatroyla sınırlı tutulmuyor, içerisinde; Tiyatro, Müzik, Atölyeler ve Yemek Sanatları da bulunmakta.

Sahne, “kitlelerin değil üretenlerin zevki”ni esas alan, sanatsal girişimlerin ekonomisini sağlayarak, insanlara alan yaratacak bir mekan.

Sahne’nin amacını özetle: “Amacımız haftanın altı günü müzik, oyun ve söyleşilerin olduğu bir alışkanlık yaratmak.” olduğunu belirtmiş Mert Fırat.

Kurucular bu yapıyı yurt içinde ya da yurt dışında da büyütmeyi düşünüyorlar. Tabi ki, franchise şeklinde değil. Hedefledikleri; bu yapıyı gittikleri her yere oranın ruhuyla yaşatmak, anlayarak ve oraya dair bir şey üreterek taşımak.

Peki nedir bu “DasDas”?

Dasdas; kahvenizi yudumlarken, harika bir oyun izleyebileceğiz, isterseniz enfes bir akşam yemeğinden sonra sevdiğiniz sanatçının konserini dinleyebileceğiniz bir yer.

Dasdas; müzik, dans, coşku demek.
Haftanın altı günü rock, caz ve bağımsız müziğin önde gelen isimlerini performans sahnesinde ağırlayan Dasdas; belirli müzik türlerine ayrılmış günlerin yanı sıra, düzenli sahne alan gruplar ve sevilen isimlerle karşımıza çıkıyor.

Dasdas; keşfetmek, üretmek, paylaşmak demek.
Çocuk, genç ve yetişkin her yaştan insan; kendini özgürce ifade edebileceği, hem eğleneceği hem de kendini adım adım keşfedebileceği yeni bir yer Dasdas. Bunun yanı sıra çeşitli söyleşilere, seminerlere, imza günlerine de ev sahipliği yapıyor.

Dasdas; lezzet, samimiyet demek.
Zengin mutfağı günün her saati misafirlerini gülümsetecek lezzetler yaratıyor. Her damağa hitap eden sağlıklı ve doyurucu yiyecekler, DasDas masasında buluşuyor. Sabahları kahvaltıya eşlik eden enfes kahvelerden, günün yorgunluğunu atmak için özenle hazırlanmış kokteyllere.

Ayrıca sosyal medyada dolaşan bilgilere göre “Dasdas: müzik, sinema vs. gibi çeşitli konularda ortak beğenisi olan arkadaşlara verilebilecek isim, en basit örnek olarak: “müzikdaş arkadaş”ın kısaltılmışı.” olarak tanımlanmış.

bknz: bir ekşi sözlük yazarı böyle tanımlamış

O zaman herkesin Dasdas olmasını dileriz 🙂

Etkinlikler ve biletler için buraya göz atabilirsiniz.

İfade Bırak
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.