Kapan

Chris , Afroamerikan yetenekli bir fotoğrafçıdır ve hafta sonu kız arkadaşı Rose’un ailesi ile tanışacaktır. Aile Chris’in siyahi olduğunu bilmediği için bu durum Chris’te tedirginlik yaratır. Rose ise bu durumun bir soruna yol açmayacağı konusunda Chris’i ikna eder. Köpeği Sid’i arkadaşı Rod’a teslim eden Chris, Rose ile yollara düşer.

Ormanlık alanda ilerlerlerken araçlarıyla bir geyiğe çarparlar ve ırkçı bir polise denk gelirler. Tatsız başlayan yolculuk Rose’un ailesinin evinde sonlanır. Ancak Chris’in burada gördükleri şaşırtıcıdır. Rose’un ailesi onu mutlulukla karşılar, evde çalışan bahçıvan ve hizmetçi ise siyahidir.

Akşam olduğunda Rose’un erkek kardeşi Jeremy onlara katılır ve pek dostane davranmaz. Rose’un annesi Missy’nin bir terapist, babası Dean’in ise bir beyin cerrahı olduğunu öğreniriz. Missy, Chris’e sigarayı bırakması konusunda hipnozu önerir. Chris’in tedirginliği artar ve ilk gecesinde uyuyamaz. Bir sigara içmek için evin dışına çıkar ve evin hizmetkarlarının robotsu davranışlarından ürker.

Eve döndüğünde Missy ile karşılaşır ve birlikte çay içerler. Tam bu sırada Missy, Chris’i hipnotize eder ve çocukluğuna döndürür. Annesinin ölümünden kendisini sorumlu tutan Chris geçmişine doğru ilerler ve bir boşluğa savrulur, hareket edemez. Uyandığında ise yataktadır ve tüm bunların bir kabus olduğunu düşünür.

Aile ise gelenekselleşen partileri için heyecanlıdır. Chris, partiye gelen davetlileri görünce daha da tedirgin olur ve tüm bunların bir kabustan çok daha fazlası olduğunu anlar, olaylar gelişir.


Film aileyle tanışma, etrafın sakinliği gibi zamanlarda hep bir şeyler oldu ya da olacak hissi vermektedir. Korkudan ziyade gerilimin zaman zaman doruklara ulaştığı, belli bir andan sonra da hiç yok olmadığı bir film izlemeye hazır olun.

İddia ediyoruz son zamanlarda izlediğiniz en iyi gerilim filmlerinden olacak. İyi seyirler.

Fragman;

İfade Bırak
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid