Kanser Teşhisi Konulduktan Sonra 13 Günde Dünya’nın 7 Harikasını Gezen Kadının Hikayesi

12 Ülke – 15 uçak yolculuğu – 45,400 km seyahat – otelde kalınan 5 gece – elimden alınmış 1 tripod  – 7 Harika  – 13 Gün.

Yosemite’de tırmanırken 15 metreden düştüm,  bir araba çarptı ve en son cilt kanseri teşhisi konuldu, hepsi aynı ay içinde oldu. İki hafta sonra; 13 günde dünyanın yedi harikasını görmeye karar verdim, artık hayata başka türlü bakacaktım: daha çok yaşamak üzere.

Talihsizlik üzerine talihsizlik yaşayan ve kanser teşhisi konulan bu genç kadının hikayesi Boredpanda’da karşımıza çıktı…

Kaynak: http://www.boredpanda.com/visiting-7-won…

 

1. Gün : Chichen Itza
kan1
Her şey El Capitan’ın Nose (Burun) rotasını tırmanmak için 3 yıldır eğitim aldığım Yosemite Vadisi’nde başladı. 600 metre yükseklikteyken 15 metrelik korkunç bir düşüş yaşadım. Böyle bir düşüşten sonra ise her şeyi sorgulamaya başlamıştım… Neden ‘kendimi böyle korkunç durumlara sokuyorum?’dan ‘böyle hırslı tımanışlara beni iten nedir’e kadar. Kendime; hatta dünyaya neyi kanıtlamaya çalışıyorum?

2. Gün : Machu Picchu
ken2
Bir film sahnesi gibi… Bir hafta sonra, motorumu sürerken bana bir araba çarptı ve sonra da sıradan bir check-up sırasında cilt kanseri teşhisi konuldu. 3 hafta içerisinde üçlü bir şanssızlık silsilesiyle kalakalmıştım adeta.

3. Gün : Christo Redentor
kan3

Ailem ve arkadaşlarım yarı dalga geçer yarı ciddi gibi en iyisi sen git kendine bir cam fanus al içinde yaşarsın dediler. Bu fikrin ne kadar yersiz olduğunu düşündüm, ve büyük bir aydınlanma anı yaşadım : Hayatta kalmıştım.

4. Gün : Kolezyum

kan4

Hayatımda bir şeyler öğrendiğim anlar hep trajedi ve kayıp yaşadığım zamanlardı. Kayıptan radikal değişiklikler ortaya çıkıyor, çünkü kayıplar aslında yeni şeyler için çırpınan bir boşluğun açılmasına sebep oluyor.

8. Gün : Petra

kan6

İfade Bırak
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid