Kahvenin Bilmediğiniz Özellikleri

Kahve, türk kahvesi olsun nescafe olsun çoğu ülkede önem taşıyan bir içecektir.Sabahları bizi uyandırmasının ve koyu sohbetlere ortak olmasının yanı sıra birçok da faydası vardır.Haydi bunlardan bahsedelim!

1-Peeling etkisi

Türk kahvesi içtikten sonra telveyi tek başına cildinize uygulayarak kolaylıkla kullanabilirsiniz.Alternatif olarak zeytinyağı ya da hindistan cevizi yağı eklemeniz de farklı bir yöntem olacaktır.

2-Her yer kahve koksun!

Kahve telvesini veya kahve artıklarını küçük bir kavanozun içine koyarak buzdolabına koyarsanız kahve,dolabınızdaki tüm kötü kokuları yok edecektir.3-Diyet dostu

İçinizde mutlaka bilenler vardır ancak bilmeyenler de öğrenince mutlu olacaktır.Kahve(tabiiki şekersiz olduğu sürece)metabolizmayı hızlandırdığından yağ yakımını kolaylaştırıp zayıflamanıza yardımcı olacaktır.Ancak her fırsatta kahve içmek de kalp sağlığınızı olumsuz etkileyebilir,unutmayın!

4-Böceklere elveda!

Kahve telvesini saksıdaki bitkilerinizin dibine koyarak böcekleri uzak tutabilirsiniz.Ayrıca kahve artıklarını toprakla karıştırmak bitkinizi besleyip büyümesini olumlu etkileyecektir.

5-Sıcak havalara lezzetli çare;buzlu kahve

Kahvenin yeri ayrı,buzlu kahvenin yeri çok çok ayrı!Ancak kahvedeki buzların erimesiyle su miktarı arttığından tadındaki sinir bozucu değişime harika bir çözümümüz var.Buz kalıpların içine kalan kahvenizi koyup buzluğa atın.Soğuk kahvenize de bu buzları atabilirsiniz,afiyet olsun 🙂

Umarım yararlı olmuştur,sevgilerimle 🙂

İfade Bırak
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid