İstanbul’un incisi Lades menemen

Size beyoğlu’nun hatta istanbul’un en iyi manemencisi’ni taktim ediyoruz Lades Menemen. Mekanın en büyük özelliklerinden bir tanesi yaptığı bin bir çeşit menemen. Ancak menüsünde sadece menemen bulunmuyor  3 çeşit çorba, 8 çeşit menemen, 8 çeşit yumurta ve 10 çeşit tatlısınında her biri en az menemen kadar meşhur.

Ayrıca türkiye çapında bir araştırmaya göre mekan en iyi 10 menemenci arasında 1. seçilerek kalitesini ıspatlamış durumda.

Genelde günün her saati yoğun olan mekan iki katlı ve ortalama 50 kişi almaktadır.Menemeni ve yumurtayı eski tip sağanda getiren ve çay bardağının çocukluğumuzdaki kahvelerde olan büyük su bardaklarında servis eden Lades menemen ortaya karışık retro bir havada katmakta.

Mekana girdiğinizde sizi  güler yüzlü personeli ve her daim kasada göreceğiniz Mustafa abi ( Mustafa Devrim ) karşılıyor. Mustafa abinin en büyük hobisi televizyonda 2. lig maçlarını ve almanya maçlarını takip etmek. Yani içeriye girdiğinizde genelde televizyonda futbol haberleri veya maçları vardır.

 

Eğer önemli bir buluşmaya gitmiyorsanız şiddetle tavsiyemiz Pastırmalı Menemen ve yanında açık ayran. Evet doğru duydunuz açık ayran genelde ilk duyanların tepkisi menemenin yanında ayran olur mu ama bu tabuyu Lades menemen çok kaliteli bir şekilde yıkmış. Kesinlikle deneyin pişman olmayacaksınız. Ayrıca günün her saati taze olan çayıda büyük eski tip bardaklarıyla çok iyi.

Unutmadan söylemek lazım Lades Menemen’in tam karşısında birde Lades Restaurant bulunuyor haftanın belirli günleri özel menüsüyle meşhur olan mekan özel olarak turşu satışıda gerçekleştiriyor. Merak edenler içinde aralarında bir iddada bulunmuyor 🙂

Canınız çektiyse Yaşıyorken Yiyin.

Bilgileri ;

AdresKatip Mustafa Çelebi, İstiklal Caddesi, Sadri Alışık Sokak 14/A, 34433 Beyoğlu/İstanbul
Çalışma Saatleri :11:30 – 21:30

Bugün açık · 11:30–21:30

 

Afiyet olsun.

İfade Bırak
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Gez içinde yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.