Hafta Sonu Ufak Bir Kaçamağa Ne Dersiniz ?

Herkese Merhaba,

Sizde İstanbul’un gürültüsünden, kalabalığından ve en çokta kutu gibi mahallerinden bir kaç günlüğüne kurtulmak; haftanın, ayın yorgunluğunu atmak istiyorsanız size mükemmel bir teklifim var.
Bu yazımda sizlere İstanbul’a ortalama 2-2.5 saat uzaklık da şehir hayatından uzak; denizi, nehiri ve yeşilliği tam ortasına alan Kırklareli-Vize ilçesine bağlı Kıyıköy sahil kasabasından bahsedeceğim.
Öncelikle plajı ve denizi tamamen ince kum olduğundan ilk bahar dışında denizi ve çevresi temizdir.
Köyün yerel halkı ise etliye sütlüye karışmaz tabirden ve neşeli insanlardır.Köy kahvesine oturup çay içmekten hiç çekinmeyin.İnsanların hayat hikayesi gerçekten hiç duymadığınız türlerden çıkacak.

Ben henüz iş yoğunluğu sebebi ile bu sezonun kamp açılışını yapamadım ancak en kısa süre içinde kesinlikle gitmiş olacağım 🙂

En son Kasım ayında gittiğimde hava biraz kapalı idi ancak muhteşem bir hafta sonu geçirmiştim.Kıyıköy’e giderken Çerkezköy üzerinden gideceğiniz için ayrıca Kıyıköy de herşeyin tazesini ve lezzetlisini bulacağınızdan emin olabilirsiniz.(Dipnot: Kıyıköy girişindeki gözlemeciye uğramayı da unutmayın 🙂 )

Kıyıköy’de çadırı olanlar için size günlük 10 TL gibi cüzi  bir rakam ile çadır alanı kiralayabiliyorsunuz.Ama benim çadırım yok ne yapacağım derseniz de yine aynı çadır alanlarında için de buzdolabı dahi bulunan rahatlıkla 3-4 kişilik bir ailenin kalabileceği günlüğü 70-80 TL’na kiralayabileceğiniz çadırlar bulunmaktadır.Ben çadırı hiç sevmem de diyorsanız ( 🙁 )yine 70-80 TL’na kalabileceğiniz butik oteller bulunmakta.

 

Çadırımızı – Otelimizi ayarladık o muazzam plajında yüzdük ama hani iç huzuru bulacaktık derseniz işte tam burada olaya deniz ile birleşen akarsu devreye giriyor.Ortalama 3-3.5 km uzunluğunda, etrafı yeşillikler kaplı içinde bol bol su kaplumbağaları olan bir akarsu bulunmakta Kıyıköy’de.
Nehir de tur atmak için ister tekne ister yunus kiralayabilir su ile yeşilin birleşimindeki eşsiz doğanın fotoğraflayabilirsiniz.

 

 

Fotoğrafları çekerken dikkat edin bazı balıklar teknede sizi ziyaret etmek isteyebilir 🙂

Ortalama nehirin keyfini çıkararak tur atmanız 2-3 saatinizi almakta yanınıza atıştırmalık bir şeyler almayı unutmayın yoksa bir çok güzellikten mahrum kalmak zorunda kalırsınız 🙁

Artık nehir de turunuz bitti, yemeğinizi yediniz ve akşam oldu maalesef 🙁
Ama Kıyıköy plajı size eşsiz bir romantik ortam sunuyor.
Ufku açık bir deniz.En ufak bir kaya parçası bile görünmüyor ve şehirden çok uzak olduğunuz için hiç görmediğiniz kadar yıldız, size iç huzuru getiren dalgaların sahile yavaş yavaş kendini bırakması ve şarap.Karşınız da böyle bir manzara oluşunca dakikalar; saatleri, saatler size huzuru getiriyor.

Ve de en önemlisi; Sessizliği dinle, söyleyeceği çok şey var..

Bir sonra ki yazıda görüşmek üzere, doğa ile kalın.

 

İfade Bırak
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Gez içinde yayınlandı