Çizgiroman Dünyası; ÇİZMAN

“ÇİZMAN” ,Anime, Manga, Marvel ve DC tutkunlarının özellikle bilmesi gereken bir çizgiroman evi. Bursa’nın tarihi sokaklarında gezerken dikkatimi çeken ‘Pirinç Hanı’ ile içeriye bir göz atmak istedim. Bir çizgiroman evi ile karşılaşacağım aklımın ucundan geçmemişti.

Eskiden Pirinç Hanı olan bu yer şimdilerde modern zamanın eğlence mekanı haline gelmiş. Hanın bir kısmında pek çok oyun konsolu ve başka eğlenceli oyunlar kurulmuş. Bursa’da bu şekilde modern zamanla dönüşüm geçirmiş bir çok han var.Çoğu insan önünden geçip giderken bu tarihi duvarların neler görüp geçirdiğini bilmiyor.

Merdivenlere baktığımda üst katta pek bir şeyle karşılaşmayacağımı düşündüm.Birden çıkmam gerekiyormuş ve sanki dükkanı bulmam gerekiyormuş gibi bir an yaşadım.

Bir çizgiroman tutkunu olarak bu tarz özel serilerin, figürlerin ve posterlerin bulunduğu bir dükkan bulmam zor oluyordu. Ve bu şekilde hemen hemen her tür çizgiromanın bulunduğu Çizman fazlasıyla ilgimi cezbetti. İçeriye ilk girdiğimde Marvel ve DC kahramanlarının binbir çeşit romanı ve figürü dikkatimi çekti. Yalnızca bununla kalmıyordu pek çok  manga, poster ve anime figürleri de raflarda yerini almıştı. Özellikle dükkanda bir çok Türk çizgiromancının eserlerini bulmanızda mümkün. Bursa’da yaşayan,çizgiroman tutkunu olup da burayı hala keşfetmeyen varsa eğer, mutlaka uğraması gerektiğini düşünüyorum. Ve tabii ki alışveriş yapmanız için illa dükkana gitmeniz de gerekmiyor.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun, Çizman dilediğiniz siparişi alıp,ürünü size teslim ediyor. Ayrıca sadece çizgiroman severlerin değil herkesin uğrayabileceği,hatta eşine, dostuna, ailesine özel bir hediye bulabileceği çok hoş bir dükkan.

Çizman’ı yakından tanımak isterseniz, İnstagram ya da Facebook hesabından takip edebilir, cizman.com adresinden alışveriş yapabilirsiniz.

 

İfade Bırak
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid