Bodrum/Ortakent Gözdesi;Mausolos Beach Otel

193

Herkese merhaba!Anlatmaya başlamadan önce çoğu yazımda da bahsettiğim gibi gittiğimiz yerlerde güleryüzle karşılanmak herkesin istediği ufak ama önemli bir detay,ben kısaca Mausolos Beach Hotel=anlayış diyeyim gerisini siz anlayın!

Bodrum’a her gittiğimizde ailecek en rahat ve keyifli hissettiğimiz yer olarak Ortakent-Yahşi’yi tercih ediyoruz.Gerek plajı,gerek denizin tuz oranı ve temizliği,gerekse akşamları ışıl ışıl dükkanlarla dolu sahili eğlenceli bir tatil geçirmenizi sağlıyor.Açıkçası bu yıl bizim için biraz daha hareketli geçti,çünkü konaklama tercihimizi Bodrum’a geldikten 2-3 gün sonra değiştirdik.Ve her şeyiyle çok güzel,konforlu olan bir otele geçtik.En güzel tesadüf desem çok yerinde bir cümle olur çünkü sadece yemek yemeye gittiğimiz bu otel bizde merak uyandırmıştı.Ortamı çok sıcak bulduğumuz için keşfedip yerleşmemiz de çok kısa bir süre içinde gerçekleşti.

Otelin dekorasyonu ve sunulan imkanları bir yana herkesin birbirini tanıyormuşcasına davrandığı ortamdaki samimiyet bir yana..Durum böyle olunca da daha güvende ve pozitif hissedeceğiniz keyifli bir tatil sizi bekliyor.

Diğer detaylara gelince;her yaşa hitap eden eğlenceli aktiviteleri -özellikle dans gecesi- gerçekten çok iyi düşünülmüş.Plajın hemen otel önünde olması ve renk renk süslenmiş yeme içme alanları otelin tercih edilme oranını artıran özelliklerden.

Girişin tam ortasında bulunan bu ağaç tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor tabiiki.Çünkü tatile gitmişken bol bol resim çekilmek gelenek haline geldi diyebilirim!
Otel önünde geniş bir restaurant alanı olsa da,ben kalabalık sevmem,sessiz bir yerde oturayım diyenler için odaların balkonu harika bir yer.Oturun;kitabınızı okuyun,doğayı dinleyin,bilgisayarınızı alıp işlerinizi halledin..İlk gördüğümde sehpası bile hayran kalmama yetmişti.
Yemeklere gelecek olursam da kesinlikle hijyenik ve lezzetli.Ancaaak öyle bir kahvaltı var ki,övmeden geçilmeyecek türden.Herkesin kesinlikle görmesi gereken sunuma ve çeşit çeşit tatlara sahip bir kahvaltıydı.Pişiden tutun 4-5 çeşit reçele kadar her şey düşünülmüş.Akşam yemeği sonrası yürüyüşümüzü yaptıktan sonra başka bir yer düşünmeden çay/kahve için yine döneceğimiz yer burası oldu. Dinlendirici playlist eşliğinde içeceğini yudumlamayı kim istemez ki!

Yani anlayacağınız bu yaz,tatilim bol memnuniyetle geçti.Bodrum’a gidecek olan herkesin burayı gidip görmesini,kalamasa bile mutlaka kahvaltı etmesini öneririm.Eminim ki çok memnun ve hayran kalacaksınız.Biz aile olarak güzel bir 4 gün geçirdik.Ben dönmek zorunda olduğum için bir süre hasretini çekeceğim,ama sizin en uzun şekilde tatilin tadını çıkarmanız dileğiyle,iyi eğlenceleer!

İfade Bırak
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Bunlarıda beğenebilirsin Diğer yazıları

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

X