- Advertisement -

 

Dünyaca ünlü yazar Duşan Kovaçevic‘in 1990 yılında yazdığı komedi tarzında bir tiyatro oyunudur. Kovaçevic, daha sonra oyununu 2002 yılında filme de çekti.

Yugoslavya’da gerçekleşen sosyalizmin çözülüş dönemi öncesi ve sonrası,politik ve toplumsal yaşamı, bir entelektüel adamın yaşam hikayesi içinde, değişik bir tarzda, kara komedi türünde anlatıyor.

Bir yayınevinde Genel Yayın Yönetmeni olan Teja ,(Yetkin Dikinciler) mesleğinden dolayı devamlı yeni yazar adaylarıyla görüşmeler içerisinde.Ofisine bir gün, önceki yazar adaylarından daha farklı olduğunu düşündüğü Luka (Bülent Emin Yarar) ’nın gelmesi ile başlayan müthiş hikayesi.

 Bir yönetmenin, bir gizli polisin ve bir sekreterin sürprizlerle dolu, gözünüzü kırpmadan izleyeceğiniz müthiş hikayesi.

Luka, Teja’nın hayatı hakkında bildiği yüzlerce şeyi söylemeye başlıyor ve Teja öğrendikleri karşısında hayretler içerisinde kalıyor. Oyunun başında Teja seyircilere bir soru soruyor..

“Birisi geçmişinizi değiştirebilir mi?”

Luka’nın Teja’ya tüm bu yaptıkları sorduğu sorunun yanıtı da oluyor aslında..

Profesyonel ,Türkiye’de ilk önce Işıl Kasapoğlu tarafından 2010 tarihinde sahne aldı. Bu sahnelemedeki performanslarıyla Bülent Emin Yarar 2010 Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu ödülüne, Yetkin Dikinciler ise 2010 Tiyatro Dergisi Tiyatro Ödülleri’nde Yılın Erkek Oyuncusu ödülüne layık görüldü.

Yazar Duşan Kovaçeviç
  Çevirmen Bilge Emin, Başar Sabuncu
  Yönetmen Işıl Kasapoğlu
  Müzik Cenap Oğuz
  Yönetmen Yardımcısı Gülen Çehreli
  Dekor Tasarımı Nurettin Özkönü
  Giysi Tasarımı Gülümser Erigür
  Işık Tasarımı Önder Arık
  Yönetmen Asistanı Tuğçe Şartekin Karasu
  Sahne Amiri Reşit Arslan
  Kondüvit Zeynep Reha Dağarslan
  Işık Kumanda Bülent Yalçın

 

 

Rol Dağılımı
Bülent Emin Yarar
Yetkin Dikinciler
Gülen Çehreli
Cenap Oğuz

Daha fazla bilgi almak için Devlet Tiyatroları adresini ziyaret edebilir,

Online bilet satışları için biletiva.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

İfade Bırak
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid