Babamın Kanatları Sinema Filmi

‘Babamın Kanatları’ filmi inşaat işçilerinin zorluklarını güzel yerlere değinerek bize anlatmıştır. Bir karakter üzerinden gitmiştir film. Ölümcül hastalığa yakalanan İbrahim Usta , en değerli şey Van’da yaşayan ailesidir.Kanser olduğunu öğrenir.

baba1
Hastalığı çalışmasına izin vermemektedir. Şantiyede gittikçe kendini değersiz hissetmektedir ve parasını da alamamaktadır. Emekli olabilmesi için 8 bin tl kadar para gerekiyordur. O parayı çıkartacak ne gücü ne de takaati kalmamıştır. Ailesine geride bırakacağı yaşamı mı ölümü mü ?..
baba2
Ayriyetten film de 2010 yılında şantiyede Üniversiteli bir genç ölmüştü. Bu filmde yönetmen bu olayada yer vermiştir. Ona ayrı bir hikaye ayırmıştır.
baba3
Yönetmen Kıvan. Sezer’dir. İlk filmi olmasına rağmen bence çok başarılı bir iş çıkarmış. Filmi izleyince duygulanacak sahne çok. Hikaye güzel, oyuncularda önemli tabi. Başrolde  Menderes Samancılar gibi önemli bir oyuncu vardı. Çok başarılı oynamış ve çaresiz kaldığı anlarda beni üzdü gerçekten…Onun dışında diğer oyuncuları da es geçmemek gerek. Onlarda çok başarılıydılar.
baba5
Bunun sonucunda da 15 ödül alan bir film. Yönetmenin ilk filmi olmasına rağmen iyi bir başarı bence. Devamıda gelcektir umarım.

Seans bilgileri ;

KADIKÖY REXX SİNEMASI
3 aralık cumartesi
4 aralık pazar
5 aralık pazartesi
6 aralık salı
7 aralık çarşamba
8 aralık perşembe
BEYOĞLU SİNEMASI
3 aralık cumartesi
4 aralık pazar
5 aralık pazartesi
6 aralık salı
7 aralık çarşamba
8 aralık perşembe
KONUSU :
İbrahim, kanser hastalığa yakalandığını öğrenen bir inşaatişçisidir. İbrahim’in hayatta önem verdiği en kıymetli şey ise Van‘da yaşayan ailesidir. Yeğeni Yusuf, amcası İbrahim’i anlamaktan çok uzak, işinde yükselme hırsıyla yanıp tutuşan bir işçidir. İbrahim bir yandan hastalığı ile uğraşırken bir yandan da inşaatında çalıştığı toplu konut şantiyesinde şartlar gitgide zorlaşmaktadır. Tüm bu karmaşanın ortasında İbrahim’in aklında tek bir soru vardır; arkasında ailesine ne bırakacak?
OYUNCU VE YÖNETMEN BİLGİSİ : 
 
Babamın Kanatları2016 yapımı yönetmenKıvanç Sezer filmi. Filminbaşrollerini, Menderes SamancılarMusab EkiciKübra Kipve Tansel Öngel paylaşmıştır. İlk gösterimini Çek Cumhuriyeti‘nde 51. Uluslararası Karlovy Vary Film Festivali’nde yapan[1] ve dağıtıcılığını Nar Film’in üstlendiği film, 23. Adana Film FestivalindeSİYAD“En İyi Film” ödülü dahil, toplamda 7 ödül birden almıştır.[2] Babamın Kanatları, üçleme olarak düşünülen serinin ilk filmidir.[3]
Yazı için Furkan Bay’a teşekkür ederiz.
İfade Bırak
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
İzle içinde yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.