Antika ve Nostalji Festivali

Hepimizin eskimemiş eskileri vardır. Küçük bir anı kutumuz,büyüklerimizden hatıra olarak sakladığımız eşyalar,hafızamızın köşelerine sinip ansızın karşımıza çıkan tebessümlerimiz, evimizin en güzel köşesine koyduğumuz gözde eşyalarımız vardır. Tıpkı sadece misafir geldiği zaman kullanılması için alınan nevresimler, raflara kaldırılan yemek takımları gibi…

Hani derler ya insan kaybedince bazı şeylerin değerini anlar,eskidikçe güzeldir her şey. Günümüzde hala atılmaya kıyılmamış ve bunlara kıymamış insanlar var.

Bu sene ikincisi tekrarlanan tüm Antikacılar ve Sahaflar Derneği tarafından düzenlenen Beşiktaş Antika ve Nostalji Festivali tam da böyle insanların buluştuğu bir yer. Takılardan,eski gazetelere,elbiselerden,izi kalmış sanatçıların plaklarına kısacası yaşıyorken, gözle görülmesi gereken her şey!

Antikaya olan ilginin artması ve yeni nesillerin dikkatini çekmek amacıyla buradaki insanlar sabırla topladıkları ve bundan büyük mutluluk duydukları bu eşyaları bizim için sadece 10-14 Şubat saat 10:00-20:00 arası Beşiktaş Deniz Müzesinde sergileniyor. Hem de gerek genci gerekse tonton amcaların olduğu şirin stantlarda!

Hem gezip, hem keşfedip hem de bu eşyalardan dilediğinizi satın almakla beraber bu festivalin asıl amacı antika eserlerin erişilemez birer obje olmadıklarını, makul fiyatlarla da antika sahibi olunabileceğini kanıtlamak.

Eğer olurda yolunuz Beşiktaş’a düşerse bir solukta gezebileceğiniz bu etkinliye uğramanızı öneririm. Bu soğuk havalarda içinizi ısıtabilecek cinsten bir ortam olduğunu tüm içtenliğimle söyleyebilirim.

Verebileceğim ikinci öneri ise; stantların arasında dolaşırken arka fonda çalan plakların adımlarınıza yön vermesine izin verin ve kendinizi eskilerin ruhuna bırakın.

İfade Bırak
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.